2024. aastal ehk NULA 9. hooajal esitati inkubaatorisse rekordilised 102 ühiskonda paremaks muutvat ideed. Kahjuks saime vastu võtta vaid 10, aga et anda ka teistele meeskondadele võimalus leida mõttekaaslasi, loetleme siin üles kõik ideed (esitatud kujul), mille esitajad andsid loa kirjelduse ja kontaktide jagamiseks. Kui idee tundub huvitav, võtke esitajaga julgelt ühendust ja mine tea, milline tore koostöö sellest sündida võib!

Haridusvaldkonna ideed:

Idee nimi: Uitama
Kirjeldus: Mänguline matkaäpp lastega peredele, et parandada nende füüsilist ja vaimset heaolu ning edendada nende loovust hariva õppe kaudu.  
Kontakt: Karolin Nummert, karolin@uitama.ee
www.uitama.ee, https://www.facebook.com/UitamaLastega, https://www.facebook.com/groups/1401182817275229, https://www.linkedin.com/company/uitama, https://www.instagram.com/uitama_lastega/, https://apps.apple.com/us/app/uitama/id6450931272, https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.uitama

Idee nimi: KOIT
Kirjeldus: KOIT on programmeerimisõppekeskkond üldhariduskoolidele, mis pakub õpilastele teekonda koolist IT-firmadesse.
Kontakt: Kevin Akkermann, kevin@ko-it.ee
https://koit.io   https://www.instagram.com/koit_ee/

Idee nimi: Tark lapsevanem=õnnelik laps
Kirjeldus: Piirkondliku kestliku vanemahariduse mudeli loomine, testimine ja rakendamine.  
Kontakt: Kristi Kiiman, kristi.kiiman@vilajndimaa.ee

Idee nimi: Õuesõpe igasse kooli
Kirjeldus: Soovime aidata koolijuhtidel ja õpetajatel juurutada tähenduslikku õuesõpet, et tagada tervist ja õppimist toetav õpikeskkond koolis.
Kontakt: Jana Liiv, jana@huvioutdoor.com

Idee nimi: Hea Õde OÜ
Kirjeldus: õppimist lihtsustav meditsiini äpp LearnMedPro
Kontakt: Diana Teniste, info@heaode.ee
https://www.instagram.com/learnmedpro/?next=%2Fzeplincar%2F

Idee nimi: Hariduskeskuse rajamine Jõhvi
Kirjeldus: Plaanime ehitada uue hariduskeskuse Jõhvi, mis hõlmab endas Montessori kahte lasteaiarühma inseneriteaduse fookusega, HEV tugikeskust koos tugispetsialistide võrgustikuga ning vaimse tervise- ja koolituskeskust.
Kontakt: Hälis Värimäe, roomukool@gmail.com
www.roomukool.com

Idee nimi: Vanemate jõustamine igapäevastest tegevustes oma lapse kõnet arendama
Kirjeldus: Lapsevanemate logopeediline toetamine enesekindlalt oma kõneprobleemiga lapse kõne arendamisel igapäevastes tegevustes.
Kontakt: Liis Tammesalu, vappersamm@gmail.com
https://vappersamm.ee/it-takes-two-to-talk

Idee nimi: Guidio audiorajad
Kirjeldus: Ajalooteemalised audiorajad looduses, et meie pärand ja identiteet säiliks.
Kontakt: Küllike Tint, kylliketint@gmail.com
www.guidio.eu, https://www.facebook.com/Guidioaudiogiid, https://www.linkedin.com/company/guidioaudioguide/?viewAsMember=true

Idee nimi: Kräpp Studio DISKO
Kirjeldus: Kolm kärbest ühe hoobiga: noorte passiivsus, vaesed disainitudengid ning õppejõudude puuduses vaevlev disainikõrgharidus.
Kontakt: Karolin Eks, eks.karolin@gmail.com

Idee nimi: Eesti Veeturvalisuse Keskus
Kirjeldus: Eesti Veeturvalisuse Keskus pakub Eesti kogukonnale professionaalset veeturvalisuse haridust, et drastiliselt vähendada vees hukkumiste arvu Eestis.  
Kontakt: Valeri Babak, valeri.babak@gmail.com
https://www.facebook.com/watergratt , https://piritamp.ee/

Idee nimi: Noorte Ettevõtluse, enesearengu ja rohelise elustiili buss
Kirjeldus: Buss / haagis, mis liigub Eesti koolide ja linnade vahel ning viib läbi ettevõtlusega, rahatarkusega ning enesearenguga seotud mänge, töötubasid ja laagreid, jagab infot rohelise elustiili kohta ning on liikuvaks raamatukoguks parimatele teemadega seotud raamatutuele.
Kontakt: Karmen Kurjama, karmen@miniboss.ee

Idee nimi: MTÜ Eluks Valmis
Kirjeldus: Tahame luua noortepärase keskkonna, mis koondab kõik praktilised eluks vajalikud teadmised, et olla noortele täiskasvanutele abiks iseseisva elu alustamisel.
Kontakt: Eva Maria Hanson, evamaria@eluksvalmis.ee
https://linktr.ee/eluksvalmis

Idee nimi: MTÜ Digitarkus
Kirjeldus: Vanuseastmes 50+ digilõhe vähendamine
Kontakt: Lea Tolmats, lea@tappika.ee
https://digitarkus.ee/

Idee nimi: Linnumaja
Kirjeldus: Linnumaja projekt keskendub Eesti looduse rikastamisele keskkonnasõbralike linnumajade abil, mida ehitavad haridusasutuste õpilased, eesmärgiga ühendada haridus ja looduskaitse, pakkudes õpilastele praktilist kogemust ja teadlikkuse tõstmist.
Kontakt: Ainar Prääm, ainarpraam@gmail.com

Idee nimi: Ühendatud klassiruum
Kirjeldus: Projekt keskendub koostöö ja suhtluse tugevdamisele 3.-4. klassi õpilaste, nende vanemate ja õpetajate vahel, et toetada õpilaste sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arengut ja igapäevast toimetulekut ning aidates kujundada üheskoos toetavam õpikeskkond.
Kontakt: Gerda Mändsalu-Peeba, gerda.mandsalu@gmail.com

Idee nimi: Tunnist Tundi
Kirjeldus: Õpioskuste arendamiseks vajalike eestikeelsete teadmiste, strateegiate ja õppematerjalide koondamine veebilehele tunnisttundi.com
Kontakt: Kaisa Johanna Vähi, tunnisttundi@gmail.com
tunnisttundi.com; www.facebook.com/tunnisttundi/

Idee nimi: Digipädev õpetaja
Kirjeldus: Tegemist on mängulise välkõppega, mis aitab ajapuuduse käes vaevlevale õpetajale selgitada tänases infoküllas ajajärgus olulisemaid infoplatvorme, mis meie erinevaid põlvkondi puudutab.
Kontakt: Indrek Sarapuu, sarapuu.indrek@gmail.com

Idee nimi: Lapsevanemad kui toimiv kogukond lasteaia ja kooli jaoks.
Kirjeldus: Ühe lasteaiarühma ja/või klassi lapsevanematele mõeldud teadmiste ja oskuste arendamise mudeli loomine, mis aitab lapsevanematel kujuneda organiseeritud ressursiks lasteaia ja/või kooli kogukonnale.
Kontakt: Palbo Vernik, palbo.vernik@gmail.com

Idee nimi: Linnulaine
Kirjeldus: Linnulaine on loov keskkond õpetajatele ja õpilastele, kus õpilane saab avastada oma loomulikud anded ning arendada enda loovust ning õpetaja saab jagada oma võimeid ning neid praktiliselt kasutada rohkemate õpilastega läbi veebiplatvormi.
Kontakt: Birgid M. Täht, birgid.taht@gmail.com
www.linnulaine.ee

Idee nimi: Laste liikluskoolitus
Kirjeldus: Kogenud koolitajad jagavad lastele baasteadmised igapäevaliiklusest neile sobivas kohas (lasteaed, algkool), tehes seda lihtsas keeles ning paari tunniga.
Kontakt: Jarmo Mätnikov, matnikov@hot.ee

Idee nimi: Eluvõimlemine
Kirjeldus: Eluvõimlemine noortele, seame sihid kõrgele!
Kontakt: Mariken Valge-Talusaar, marikenvalge@gmail.com

Keskkonnavaldkonna ideed:

Idee nimi: Bautlet
Kirjeldus: Bautlet on ehituspood, mis võtab vastu ehitusest ülejäänud materjale ja müüb need uutele klientidele alla turuhinna.
Kontakt: Alan Mitšulis, a.mitsulis@gmail.com
bautlet.ee

Idee nimi: PissIn
Kirjeldus: Tahame toota uriinist väetist/biostimulanti
Kontakt: Joonas Järve, j2rve@hotmail.com

Idee nimi: Refarm
Kirjeldus: Kohalik talutoit mugavalt loomulikuks tarbimisvalikuks.
Kontakt: Marleen Müts, marleenmyts@gmail.com

Idee nimi: Sademeveesüsteemid linnaruumi
Kirjeldus: Tahame suurendada sademevee kasutamist ning aidata seeläbi vähendada survet põhjavee kasutamisele ning leevendada üleujutustest tulevaid kahjustusi.
Kontakt: Vete-Mari Kuningas, v.kuningas@gmail.com

Idee nimi: KliinEst
Kirjeldus: Kõige väiksema ökoloogilise jalajäljega taaskasutavad sööginõud.
Kontakt: Meelis Vili, meelis@hall.vision

Idee nimi: LapaDuu maailma päästvad toidusäilituskangad
Kirjeldus: Loon suurepärast asendust toidukilele, mis on ilus, väga keskkonnasõbralik ning hoiab toidud isegi palju paremini värskena kui toidukile seda iial suudab.
Kontakt: Andra Halmann, lapaduu@lapaduu.ee
www.lapaduu.ee

Idee nimi: Linnaruumi kaart
Kirjeldus: Roheline GIS navigaator kergliiklejale / instrument ruumiloojale
Kontakt: Aljona Galazan, aljona.galazan@gmail.com

Idee nimi: Rotazion
Kirjeldus: Rotazion on säästva eluviisi platvorm, mis ühendab inimesi, võimaldades neil rentida ja müüa harva kasutatavaid esemeid, edendades seeläbi kogukondlikku jagamiskultuuri ja vähendades ületootmist.
Kontakt: Adele Rüütel, adele.ruutel@gmail.com
www.rotazion.com

Idee nimi: Prügisorteerimise rakendus
Kirjeldus: Prügisorteerimise mobiilirakendus, mille abil saaks toodete pealt triipkoodi lugedes sorteerida pakendit vastavalt õigesse prügikonteinerisse.
Kontakt: Tormi Kalle, tormi.kalle@gmail.com

Idee nimi: Pyramis Botanics
Kirjeldus: Pyramid Botanics loob vertikaalse taimepeenra, mis on valmistatud taaskasutatud materjalist, et pakkuda jätkusuutlikku lahendust linnaaiandusele ning mis aitab paremini ära kasutada pinda, muutes linnad ilusamaks ja looduslähedasemaks. Taaskasutatud plastiku kasutamine vähendab jäätmete hulka ning on keskkonnasõbralik. Vertikaalne peenar on eriti oluline piiratud ruumiga linnakeskkonnas, võimaldades rohkemate taimede kasvatamist väiksemal pinnal.
Kontakt: Anna Aarop, anna.aarop@gmail.com

Idee nimi: Looduskeskne aastaringselt kasutatav liumägi
Kirjeldus: Kasutades ära Võrumaa kuplilist maastikku ja kohaliku elu turismialaseks edendamiseks ning töökohtade loomiseks ääremaal luua aastaringselt kasutatavad mägiliurajad nagu mujal maailmas sarnastes piirkondades on.
Kontakt: Airi Ojamets, ojametsairi@gmail.com

Sotsiaalvaldkonna ideed:

Idee nimi: IRIS-X Käitumuslik Finantstehnoloogia
Kirjeldus: IRIS-X integreerib käitumisteadused finantsnõustamisteenuse mudelisse eesmärgiga edendada finantsheaolu, kasutades tehisintellekti ja jutustamise kunsti.
Kontakt: Johanna Stina Haar, info@claricy.ee
https://behavioralfin.tech/

Idee nimi: TUUM Teater - rakendusteatri kogemusring
Kirjeldus: Kogemusring on kohtumiskoht grupile inimestest, keda ühendab sarnane probleem või väljakutse - nt üksikvanemate kogukond, Eestisse tagasipöördujate kogukond, kodust eemal õppivate noorte kogukond. Kogemusring on korduvate kohtumiste sari, mida hoiab koos ja turvalisena vastava väljaõppe saanud rakendusteatri juhendaja. See ei ole teraapiaring vaid vastastikune kogemuste ja toetuse jagamise koht ja võimalus vaadelda olukordi kasutades teatri meetodeid - rollimängu, sotsiomeetriat, pilditeatri võtteid, loovliikumist, muusikat jne. Umbes pooleaastane kohtumiste sari lõppeb loomingulise teoga nt performance, installatsioon, audiorännak, dokumentaalsetel lugudel põhinev etendus vms, mille kaudu kogemusringis osalenud kõnetavad avalikkust, et tuua avalikku ruumi see, mis ühiselt peetakse oluliseks ka teistel teada selle probleemi või väljakutse kohta.
Kontakt: Liia Kanemägi-Jõerand, liia.kanemagi@gmail.com
www.tuumteater.ee

Idee nimi: Calmy
Kirjeldus: Laste meelerahu platvorm, mis aitab lastel vähendada ärevust, rahulikult uinuda ning õppida ennast väärtustama.
Kontakt: Krõõt Kroonmäe, kroot.kroonmae@hotmail.com
www.calmy.ee

Idee nimi: Hooldetöö töötuba uutele isadele
Kirjeldus: Töötuba/vestlusring uutele isadele, et aidata neid sünnitusjärgseks perioodiks ette valmistada ning suunata võrdset rolli pereelus võtma.
Kontakt: Linda-Maria Varris, lm.varris@gmail.com

Idee nimi: Avatus
Kirjeldus: Parandada inimeste vaimset tervist meele rahustamise teel
Kontakt: Kenno Ruul, kenno.ruul@gmail.com
https://www.facebook.com/MeeleL66gastamiseKeskus

Idee nimi: Unehaldjas mobiilirakendus
Kirjeldus: Nutirakendus lapsevanematele, mis võimaldab üles märkida lapse une- ja päevakavaga seotud sündmusi ning saada selle kohta kohest ning teaduspõhist tagasisidet selleks, et lapse und parandada.
Kontakt: Hanna Saar, hanna.paal@gmail.com
unehaldjas.ee, https://www.instagram.com/unehaldjas/, https://www.facebook.com/unehaldjas

Idee nimi: Seltsilised
Kirjeldus: Vabatahtlikkus sotsiaalvaldkonnas - lahendus hooliva ühiskonna suunas.
Kontakt: Krista Pegolainen-Saar, kristapsaar@gmail.com
www.seltsilised.ee

Idee nimi: MOTT (mängi, oska, tea, tegutse)
Kirjeldus: Tõsta omastehoolduse õppekaartide abil noorte teadlikkust ja arendada oskusi lähedaste toetamisel ning oma tuleviku karjäärivalikute tegemisel.
Kontakt: Ave Kütt, ave@estkeer.ee

Idee nimi: Remedio
Kirjeldus: Remedio eneseteraapiaplatvorm aitab lahendada vaimse tervise kriisi, muutes psühholoogilise abi kättesaadavamaks.
Kontakt: Dagmar Ainsoo, dagmar.ainsoo@gmail.com
www.remedio.ee

Idee nimi: Kogukond ja koolitused naistele, kelle teekond beebini on pikem või keerulisem kui esialgu eeldati
Kirjeldus: Tahan luua tugisüsteemi naistele, kellel on mured rasestumisega või rasedusaegsed komplikatsioonid (nt katkemised).
Kontakt: Merit Villandberg, meritvillandberg@gmail.com
www.meritvillandberg.ee, https://www.instagram.com/kogemusnoustajamerit/

Idee nimi: Tugispets
Kirjeldus: Tugiisik igale erivajadusega lapsele!
Kontakt: Alisa Kask, alisa@tugispets.ee
www.tugispets.ee FB ja IG: Tugispets

Idee nimi: Daily Meetups
Kirjeldus: Toome kokku ettevõtte välistöötajaid igapäevaselt toimuvatel meetupidel.
Kontakt: Markus M. Milder, markus.milder@gmail.com
https://www.meetup.com/daily-meetups/

Idee nimi: GoodImpulse
Kirjeldus: GoodImpulse on äpp, mis monitoorib inimese kulutamisharjumusi ning aitab neil luua paremaid harjumusi oma igapäevaste rahaasjate haldamiseks.
Kontakt: Maris Rand, marisrnd@gmail.com

Idee nimi: Not.Alone
Kirjeldus: Not.Alone on vaimsele tervisele suunatud platvorm, mis pakub võimalust suhelda ja jagada oma kogemusi teiste sama vaimse tervise väljakutsetega inimestega.
Kontakt: Doris Sooläte, dorissoolate@gmail.com

Idee nimi: Inspiratsiooni keskus MTÜ
Kirjeldus: Soovime pakkuda riskikäitumsiega noortele võimalust osaleda sotsiaalprogrammis mis aitab neil üles leida eneseusu ja motivatsiooni muutuda ja areneda.
Kontakt: Karis Mugamäe, inspiratsioonikeskus@gmail.com
FB: Inspiratsiooni Keskus MTÜ

Idee nimi: Kidsmile
Kirjeldus: Kidsmile on lahendus, mis võimaldab lapsevanemal terviseteadlikult, teaduspõhiselt ja enesekindlalt jälgida ja suunata oma lapse suhtlemis- ja liikumisoskuste arengut.
Kontakt: Paulin Jürjens, paulinjyrjens@gmail.com
https://kidsmile.ee/ https://www.facebook.com/kidsmileapp https://www.instagram.com/kidsmileapp https://linktr.ee/kidsmileapp

Idee nimi: Üledoosiennetuse tugiliin
Kirjeldus: Tasuta ööpäevaringne tugiliin, kuhu saavad helistada inimesed, kes tarvitavad uimasteid üksinda ja pole kindlad nende kvaliteedis ja ohutuses.
Kontakt: Mart Kalvet, mart@imelaps.ee

Idee nimi: Eesti Tsöliaakia Seltsi koolitustiim
Kirjeldus: Soovime, et iga gluteenivaba toitu vajav laps saaks lasteaias/koolis enda tervislikust seisundist lähtuva toidu.
Kontakt: Aive Antson, aive@tsoliaakia.ee
https://tsoliaakia.ee/ , https://www.facebook.com/eestitsoliaakiaselts

Idee nimi: Kaidsõq MÕJU vägivallaennetus
Kirjeldus: IMPACT (MÕJU) rahvusvaheliselt levinud vägivallaennetusprogrammis õpitakse läbi reaalsete stsenaariumide (kus simuleeritakse nii füüsilisi kui ka verbaalseid rünnakuid võõraste või tuttavate poolt) ning antakse treeningu läbinutele palju parem võimalus hakkama saada vägivallaga ning ennetatakse lähisuhtevägivalda.
Kontakt: Laura Mallene, laura.mallene@gmail.com

Idee nimi: Rahvareket
Kirjeldus: Plaanime rajada Harjumaale uuendusliku poolautomaatse pickleballi keskuse, mille eesmärk on inimeste füüsilise aktiivsuse ja sotsiaalse suhtluse edendamine. Keskus saab olema varustatud kvaliteetsete välis- ja siseväljakutega, pakkudes mitmekesiseid mänguvõimalusi eri vanuses ja erineva oskustasemega inimestele. Pakume mitmeid teenuseid, sealhulgas algkoolitust, edasijõudnute programme, turniire ja sotsiaalseid üritusi, mis kõik aitavad kaasa tervislikuma ja ühtehoidva kogukonna kujunemisele. Keskuse rajamine toob Harjumaale suhteliselt uue spordiala, mis on tervikuna Euroopas veel vähetuntud, luues ainulaadse võimaluse aktiivseks ja lõbusaks ajaveetmiseks.
Kontakt: Lauri Aarop, lauri.aarop@gmail.com

Idee nimi: Tallinna Linnamuuseum
Kirjeldus: Muuseumi ja näituste toomine erivajadustega inimesteni.
Kontakt: Katrin Lagerest, katrin.lagerest@linnamuuseum.ee

Idee nimi: Lasteõde
Kirjeldus: Vanemluse toetamine ja ühiskonna terviseteadlikkuse tõstmine lapse tervise ja haigestumise valdkonnas- lapse tervist, haigestumist ja esmaabi koondav e-kursus
Kontakt: Hanna-Stina Aru, lasteode@gmail.com
https://www.lasteode.ee/ ja https://www.instagram.com/lasteode/

Idee nimi: VÄÄRIKATE TERVISEKLUBI
Kirjeldus: Soovime luua jõusaali ja rühmatreeninguid pakkuva spordiklubi pensioniealistele inimestele.
Kontakt: Laura Mihkla, lauramihkla@gmail.com

Idee nimi: NannyPynn
Kirjeldus: Rakendus/platvorm kiireks lapsehoiuteenuseks.
Kontakt: Liane Stepanov, stepanov.liane@gmail.com

Idee nimi: Pikaajalised kaitstud töökohad
Kirjeldus: Luua kaitstud töökohti, mis sobivad intellekti-, psüühilise puude ja puuduva töövõimega inimestele.
Kontakt: Nell Jõesuu, nell.joesuu@gmail.com

Idee nimi: KokkuSattumus
Kirjeldus: Platvorm, mis ühendab kogukonna ja jagab ressursse.
Kontakt: Mikk Niinemäe, mniinemae@gmail.com

Varia valdkonna ideed:

Idee nimi: Applauder
Kirjeldus: Applauder on sotsiaalne ettevõte, mis aitab veebiplatvormi abil erasektoril loomevaldkonda toetada.
Kontakt: Harri Ausmaa, harriausmaa@gmail.com

Idee nimi: Teine Kodu
Kirjeldus: Meie projekti eesmärk on toetada sihtrühmade heaolu ja vaimset tervist kunstide kättesaadavuse parandamise ja kaasatuse suurendamise kaudu, luues võrgustiku teenusepakkujatest ning tehes koostööst riigiasutustega sotsiaalselt tõrjutud sihtrühmadeni jõudmiseks.
Kontakt: Alice Aleksandridi, alice@freeflowstudio.eu

Idee nimi: Cropsy
Kirjeldus: Müügi kasvatamise rakendus väiketootjatele
Kontakt: Ojar Kristal, ojar.kristal@gmail.com

Idee nimi: kogukondlikute algatuste abistamise platvorm
Kirjeldus: Meie platvorm on platvorm, mis võimaldab kogukonna liikmetel anonüümselt algatada ja toetada projekte, et parandada oma elukeskkonda ja tugevdada kohalikku ühtekuuluvustunnet.
Kontakt: Aleksis Krass, aleksiskrass@gmail.com

Idee nimi: Truu
Kirjeldus: Truu on rakendus, mis aitab töötajatel leida tööd, mis vastab nende isiksusele, elustiilile ja oskustele, ning aitab ettevõtetel leida õigeid töötajaid.
Kontakt: Kerly Piirsalu, kerly.piirsalu@truu.app
https://www.truu.app/

Idee nimi: Mälestuste korrastaja
Kirjeldus: Soovime luua rakendust, mis muudab digitaalsed mälestused käegakatsutavaks.
Kontakt: Inge Tiitus, inge@korrastamispisik.ee