NULA inkubaatorisse esitati 82 ideed

Ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse esitati sel aastal 82 ideed, mis võiksid asuda lahendama mõnda Eesti ühiskonna olulist kitsaskohta. Ideed puudutasid erinevaid valdkondi haridusest eakate hoolduse ning ringmajanduseni.


Rain Vääna: mu sõbrad surevad, sest ei viitsi minna arsti juurde

Minul on elus vedanud. Olen jõudnud palju kogeda ja ühtteist saavutada. Võin päris julgelt öelda, et need erakordsed, mäletamist väärt hetked minevikust oleksid vähe väärtuslikud, kui ma ei oleks saanud neid jagada oma perekonna ja sõpradega. Ma tahan oma sõprade ja perekonnaga rohkem aega koos veeta, kogetut jagada ja elust rõõmu tunda ja seda kõike võimalikult pikalt. Iga lisanduva aastaga, iga laiema avalikkuseni jõudva ja iga minu lähedast inimest puudutava haigusjuhtumiga kasvab minu soov midagi muuta ja päriselt ära teha.

Luukas Kristjan Ilves: ma tean sinust rohkem

Elame “tõe-järgsel” ajastul, mil kaaskodanikud ei usu enam jagatud tõdedesse ning tarbivad informatsiooni enda infomullides. Seda on kirjeldatud mh konfliktina avatud ning suletud maailmavaadete vahel. Aga küsimus pole tingimata ainult väärtuskonfliktis, vaid asjaolus, et me ei suuda enam omavahel kokku leppida faktides. 

Arhiiv