NULA inkubaator süstib kolmandasse sektorisse ettevõtlikku mõtteviisi. Oma ideega kandideerimiseks on aega kolm päeva!
Eesti esimene üksnes ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaator alustab sel kevadel oma kaheksandat hooaega. Igaühel on võimalik esitada inkubaatorisse oma idee mõne ühiskondliku probleemi lahendamiseks. Aega on selleks kuni reede, 31. märtsi südaööni.
MIS ON PILDIL VALESTI? | Daniel Vaarik: kas sa lähed ka närvi, kui keegi ütleb, et mõni asi on võimatu? Siin on retsept „võimatu“ ärategemiseks
"Ma ei tea, kas sul, hea lugeja, on kombeks närvi minna, kui keegi ütleb, et mõni asi on võimatu. Mul läheb küll sellise asja peale pulss lakke, ilmselt tuleb põhjusi otsida lapsepõlvest. Nagu Marty McFly, kellele ei meeldinud, kui talle öeldi, et ta on argpüks, lähen ma endast välja, kui keegi ütleb, et 10 miljonit e-residenti, autovaba linn või Eesti oma kosmoselaev on võimatu," kirjutab Levila asutaja Daniel Vaarik Eesti Päevalehe NULA-sarjas.
Daniel Vaarik
NULA PODCAST: Ülikoolipingist maailmaparandajateks. Platvorm, mis päriselt aitab maailma paremaks muuta
Podcasti „Mis on pildil valesti?“ tänase saate külalisteks on EatB4 asutajad Märt Helmja ja Hannes Krause, Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats ja Toidupanga asutaja Piet Boerefijn. „Meie lugu tekkis meil ülikoolipingis, aga keegi meist polnud ei jaekaubanduse ega toidupäästmisega varem kokku puutunud“, räägib Hannes Krause. Kuula, kuidas asutati platvorm EatB4, kui kaugele nad täna jõudnud on ning millist kasu saavad platvormist nii Rimi kui ka Toidupank. Saadet juhib Rasmus Kagge.
MIS ON PILDIL VALESTI? | Lagle Suurorg ja Talis Tobreluts: ligi 100 000 lapse halva tervise eest vastutavad vanemad. Anname neile appi tehisaru
Iga kolmas Eesti laps kannab iga päev kaasas liigset keharasva. See mõjutab rängalt nii nende vaimset kui ka füüsilist tervist. Ülekaaluga hädas laste arv on viimase 20 aasta jooksul kolmekordistunud. Et vanemad kujundavad laste toitumis- ja liikumisharjumusi juba esimestest eluaastatest, on vaja esmalt tegeleda täiskasvanute harjumuste muutmisega. Paraku ei ole selleks meil piisavalt pärisintellektide ressursse. Seetõttu on aeg teha revolutsiooni tervisetehnoloogia valdkonnas ning palgata appi tehisintellekt, kirjutavad Eesti Päevalehe NULA-sarjas pikaajalise kogemusega lastearst Lagle Suurorg ja elustiilimentor Talis Tobreluts.
dr Lagle Suurorg, Talis Tobreluts
NULA PODCAST: Rattaga kooli peaks olema uus normaalsus!
„Otsustasime koolis, et me tahame saada rattarikkaks ja et me teeme kõik selleks, et see nii ka läheks!“ räägib Kooliratta asutaja Tormi Tabor. Nii on saadud ligi viie aastaga Laagri kooli üle 1200 õpilasest rattaga koolis käima pea 600. See on tubli 50%, veel viis aastat tagasi oli neid 10%. Saadet juhib Rasmus Kagge, head kuulamist!