NULA inkubaatori €25 000 starditoetuse said Seniorship, SPARK Makerlab ja Tugitakso

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSKi) ja Heateo Sihtasutuse poolt korraldatud NULA ühiskondlike algatuste inkubaatori kolmanda hooaja võitjad on selgunud. KÜSKi poolt välja pandud 25 000 euro suurused starditoetused said tiimid, kes lubavad nutikate lahenduste abil parandada küpses eas inimeste positsiooni tööturul, leevendada teadlaste ja inseneride põuda ning tõsta erivajadustega inimeste liikuvust ja elukvaliteeti. 

5 arutelu, mida Arvamusfestivalil kuulama minna

Arvamusfestival toimub Paides juba sel nädalavahetusel. Taas seisab ees iga-aastane arutelude kava lappamine ning endale meelepäraste arutelude valimine. Tuleme selle juures appi ja pakume välja viis arutelu, mis on seotud ühiskondlike probleemide lahendamisega. 

Foto autor: Deivi Suiste

Festera: mäng ja disain kasvatavad rohelist mõtteviisi

Pariisi kliimalepe, ülemaailmne riikidevaheline leping kliimasoojenemisega võitlemiseks, ei ole meie planeedi päästmiseks piisav, nii ütles kliimakantsleriks ristitud Angela Merkel. See väide iseloomustab ka üldist olukorda - inimesed ei saa oodata, et ainuüksi poliitikud ning uued seadused globaalse soojenemise peatavad.

NULA inkubaatorisse esitati 79 ideed

Uute algatuste käivitajad esitasid NULA inkubaatorisse 79 värsket mõtet, mis aitavad lahendada mõnda olulist probleemi Eesti ühiskonnas. Esitatud lahendused puudutasid erinevaid valdkondi, alustades keskkonnast ja haridusest ning lõpetades vaimse tervisega.


Arhiiv