Kommenteeri

NULA ühiskondlike algatuste inkubaatori tänavuse 25 000 euro suuruse starditoetuse saaja on MTÜ Logopesa

MTÜ Logopesa eestvedaja Hanna-Liis Hendrikson ütleb, et tema ettevõtmine sündis soovist aidata lapsi, kellel on probleeme kõne arenguga ning nõustada lapsevanemaid, kes soovivad teadlikumalt oma last sel teel toetada.

Logopesa MTÜ eestvedaja Hanna-Liis Hendrikson NULA lõpuüritusel
Seega on Logopesa tegevuse eesmärk suurendada logopeedilise teenuse kättesaadavust ja tulemuslikkust, et aidata rohkem lapsi. Logopeedide puuduse leevendamiseks ja teenuse kättesaadavuse parandamiseks luuakse lihtsasti kasutatav veebirakendus, mis aitab muuta logopeedide tööd efektiivsemaks ja süsteemsemaks. Loodav nutirakendus sisaldab harjutusi ja abimaterjale logopeedide tarvis.

„Ma usun, et iga laps on võimeline arenema, kui tema ümber on hooliv keskkond ja lähedased ning tegutsetakse teadlikult eesmärkide suunas,“ ütleb Hanna-Liis.

Nupukate lahenduste ehk NULA inkubaator on ühiskondlikke algatusi aidanud ellu viia juba kaheksa aastat. Iga aasta kevadel korraldatakse konkurss, kus inimesed saavad esitada ideid, millega elu Eestis või terves maailmas paremaks muuta. Ideed konkureerivad omavahel ja lõpuks valitakse inkubaatorisse välja kuni kümme parimat, kes läbivad kogenud mentorite ja nõustajate toel põhjaliku tõukeprogrammi, mis aitab ideedele leida oma nišš, jõuda selgusele turundus – ja finantstegevuses, leida võimalusi algatuse käivitamiseks ja omatulu teenimiseks ning teha tasuvusanalüüs.

Tänavu läbis inkubaatori üheksa niisugust algatust: Sihtmik (Claar Education), Inimesekeskse vaimse tervise kogukonnateenus, Kriin, Logopesa, Lapsed lähisuhtevägivallas, Rattarong.ee (Asendusvelo), Rõivaring, Räägime surmast ja Sinuelu 5.0. Kõikidest nendest algatustest saad lugeda siit.

Programmi lõpus on võimalik kõigil algatustel taotleda starditoetust, mille saamise otsustas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu. Sel aastal otsustaski nõukogu anda 25 tuhande eurone toetus MTÜ-le Logopesa.

Lisainfo:
Marju Mäger
KÜSKi koordinaator
Marju.Mager@kysk.ee
+372 5199 3282

Lisa kommentaar

Email again: