Kommenteeri

NULA x Dagmar Narusson: kas Eesti inimesed on valmis kogukonnas elama?

“Me vajame praegu ja tulevikus kogukondi, et ühiskond saaks erinevate väljakutsete ja kriisidega paremini hakkama,” ütleb kogukondade uurija ja Tartu Ülikooli teadur dr Dagmar Narusson “Kas viga näed laita?” podcasti viiendas osas.

Kogukondades on suur roll vastastikusel abistamisel kõige lihtsamate asjadega nagu eakal inimesel lambipirni vahetamine. “Need asjad toimuvad kogukonnas vastastikku ja suhteliselt kiiresti. Kujutage ette, kui iga liigutus on teenus ja pead kellegi välja kutsuma. Niimoodi maailm muutuks minu jaoks küll paigaks, kus ei ole tore. Me vajame inimesi, kes meid aitavad, kui on rasked ajad, ja me peaksime ka ise märkama neid, kes abi vajavad, ja siis minema toeks,” selgitab Narusson.

Sotsioloog dr Dagmar Narusson on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kogukonnatöö lektor ja sotsiaalse innovatsiooni teadur. Dagmar on süvitsi uurinud vaimse tervise taastumise, ökokogukondade ja kogemusteadmise valdkondi.

SAATES UURIME:

  • Mida head kogukonnad meile annavad?

  • Mida peaksime kogukonnas osalemise kohta tegelikult küsima?

  • Miks kogukonnasuhted võivad vahel peavalu tekitada?

  • Kas Eesti inimesed on valmis kogukonnas elama?

  • Kuidas on Eesti ajaloo keerdkäigud siinseid kogukondi mõjutanud?

  • Miks hipid lähevad kogukonda elama?

Kuula saadet Spotify'st, Apple Podcasts'ist, Delfi Taskust või Youtube'st.

Saatejuht on NULA inkubaatori projektijuht Karin Kruup.

Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga ja sul juba on või tekkis Sigrid Petofferit kuulates idee mõnest uudsest lahendusest, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita oma idee NULA inkubaatorisse.



Lisa kommentaar

Email again: