NULA ühiskondlike algatuste inkubaatorisse laekus üle 70 uudse idee
Uute algatuste käivitajad esitasid NULA inkubaatorisse 71 värsket ettepanekut, mis aitavad lahendada mõnda ühiskondlikku probleemi. Esitatud lahendused puudutasid erinevaid valdkondi, alustades keskkonnast ja haridusest ning lõpetades vaimse tervisega.
Kõik esitatud ideed läbivad aprilli jooksul hindamisprotsessi. Ideid vaatavad analüütilise pilguga erinevad oma ala eksperdid, kelle hulka kuuluvad nii ministeeriumite, erasektori kui vabaühenduste esindajad. 2. maiks selguvad need kuus tiimi, kes jätkavad kuue kuu jooksul oma idee arendamist inkubaatoris toel.
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusprogrammide juht Mari-Liis Dolenko ütles, et hindajate jaoks seisab ees väga põnev töö. „Neil on võimalus näha esimesena neid värskeid ideid, millel on potentsiaali hakata tulevikus muutma meie igapäevaharjumusi või pakkuma paremaid lahendusi kriitilistele ühiskonnaprobleemidele. Vaatamata sellele, et inkubaatorisse pääsevad ainult kuus paremat, saavad sel aastal kõik ideede esitajad personaalset tagasisidet, et oma ägedate lahendustega julgelt edasi tegutseda,“ lisas Dolenko.
Heateo Sihtasutuse portfellijuht Laura Kalda ütles, et hea meel on näha nii suurt arvu sisukaid ja uudseid taotlusi. „Näeme, et inimestele lähevad enim korda keskkond, üldharidus, jagamismajandus, avalik ruum ja nii laste kui täiskasvanute vaimne tervis,“ lisas ta.
Suve jooksul saavad meeskonnad uusi teadmisi tegevus- ja finantsmudeli
loomisest, mõju hindamisest ja kommunikatsioonist. Koolitajatena löövad kaasa sellised
tegijad, nagu Calum Cameron (Startup Wise Guys), Jaan Aps (Sotsiaalsete
Ettevõtete Võrgustik), Pirkko Valge (Heateo Sihtasutus), Tarmo Meresmaa (PwC)
ja Birgit Rootsi (kommunikatsioonibüroo JLP).
Novembri alguses ootab KÜSK inkubatsiooni läbinutelt juba põhjalikult
läbimõeldud lahendusi ja tegevusplaane edasiseks ning toetab kuni kolme algatuse
käivitamist kuni 25 000 euroga.