Filtreeri postitusi

Ave Habakuk,Tuuli Jevstignejev (MTÜ Elav Tänav): Tänav kui meie kõigi ühine ruum ja kohtumispaik

Mis on tänav? Teekond, mida kasutame, kui tahame jõuda punktist A punkti B. Koht, kus trehvame mõne tuttavaga, lehvitame tervituseks või jääme korraks seisma ja juttu puhuma. Ruum, mida kasutame oma tervise hoidmiseks - jalutame, jookseme, naudime võimalust korraks päikest saada. Tänav on meie kõigi oma ja see on mõneti treeningplats ühiskonnas teistega arvestamisel. Kui avalikus ruumis üksteisega ei arvestata, siis on keeruline oodata seda ka mujal.

Evelyn Sepp: Eesti tuleb veelgi enam Putini Venemaast lahti rakendada

Viimased neli nädalat ei ole muutnud mitte ainult maailma, vaid ka meid siin, Eestis. Mitu põlve rahuaja lapsi on mugavusest välja raputatud ja sunnitud tegelema oma riikluse, tsiviilkaitse ning infoturbega. Võimalik, et esimest korda peaaegu, et püssitorude tulejoonel. Teiste kiirete lahenduste kõrval tuleb end ka lahti ühendada Vene maailmast, "Russkii Mir'ist", kirjutab NULA vilistlane Evelyn Sepp Eesti Päevalehes.

Mari-Liis Lind: šokeeriv, et on juhtumeid, kus nutiseadmest kõrvaldatud teismeline ründab füüsiliselt oma vanemat

Mõned kuud tagasi osalesime kogu oma tiimiga esmaabikoolitusel. See on meie iga-aastane rutiin. Kuna tegutseme lastele mõeldud avatud töökojas, siis tahame olla kõige paremini ette valmistunud mistahes võimalikuks esmaabivajaduseks - olgu selleks siis kuumaliimipüssi poolt põhjustatud põletus, sidumist vajav haamri alla jäänud pöial või puhastamist vajav noalõige.

Tiina Saar-Veelmaa: on täiesti normaalne eeldada, et töö teeb meile rõõmu

Soovis hästi elada ja eluga toime tulla, on midagi üldinimlikku. Seda igatsust jagavad inimesed tillukestes külades, aga ka suurtes linnades, nii need, kes töötavad poekassas, kui inimesed, kes ehitavad maju, peavad farme, kirjutavad raamatuid või kujundavad poliitikaid. Jah, standardid on erinevad, kuid ilusa ja hea elu igatsus on kõigil üks. Kui meil õnnestub muuta keskkonda, kus suurema osa oma ajast veedame, inimlikumaks ja toetavamaks, siis tunneme end õnnelikumana. Teisisõnu, mida mõnusamad on meie koolid ja tööpaigad, seda õnnelikum on rahvas.

Arhiiv